DUYURULAR
 
 
İHALELER
 
17 Ağustos 2016 Çarşamba günü İstanbul Sarayburnu açıklarında seyreden kuru yük gemisinin sahil güvenlik botuna çarpması sonucu meydana gelen elim kazada şehit olan İstanbul Sarayburnu açıklarında kuru yük gemisinin sahil güvenlik botuna çarpması sonucu şehit olan Kd.Üsteğmen Ali Rıza YÜCEL için İlçemiz Büyükkarapınar Köyü Camisi'nde cuma namazının ardından cenaze töreni düzenlendi.
            İlçemiz Büyükkarapınar Köyünden olan şehit Kd. Üsteğmen Ali Rıza YÜCEL, 19 Ağustos 2016 Cuma günü Büyükkarapınar Köyünde toprağa verildi.
            Törene, şehidin ailesi ve yakınlarının yanı sıra Karaman Milletvekilleri Sayın Recep Konuk, Sayın Recep Şeker, Karaman Valisi Sayın Süleyman TAPSIZ, Karaman Belediye Başkanı Sayın Ertuğrul ÇALIŞKAN, İl Emniyet Müdürü Mehmet Şahne, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Mustafa AKIŞ, İlçemiz Kaymakamı Hamza ÖZER, Ermenek Kaymakamı Eyyüp GÜNGÖR, Sarıveliler Kaymakamı Ali ÖNER, İlçemiz ve komşu ilçe belediye başkanları, şehidin silah arkadaşları, askeri erkan ile çok sayıda vatandaş katıldı.
              Cuma namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından Ali Rıza YÜCEL'in naaşı, askerlerin omuzlarında bir süre taşındı. Baba ocağına getirilen şehit için helallik istendi. Şehit yakınları duygu dolu anlar yaşadı. Şehit yakınları ve hemşerileriyle helalleşmenin ardından tekbirler eşliğinde omuzlarda taşınarak Büyükkarapınar Köyü Şehit mezarlığına defnedildi. Şehit cenazesinin ardından Sayın Valimiz Süleyman TAPSIZ ve beraberindeki heyet şehit evine giderek taziyelerini iletti.